Tel.: +421 2 212 999 27

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamom. Pre zobrazenie musíte mať aktivovaný JavaScript.

 

AKV - Ambulancia klinickej výživy

Home arrow Objavili sme arrow Ugo šťavy – paskalizované
Ugo šťavy – paskalizované Tlačiť E-mail

ImageSurové šťavy sú už nejaký ten rok na našom trhu ako doma a máme ich k dispozícii aj v trvanlivej podobe – ošetrené ultrakrátkou pasterizáciou. Toto je však niečo úplne nové!
 

Český výrobca prišiel s novou technológiou ošetrenia trvanlivosti surových štiav, s tzv. paskalizáciou. Pri paskalizácii sa šťava ošetrí pod vysokým tlakom (až 600 MPa), ktorý zničí iba mikroorganizmy a plesne. Bioaktívne látky zostávajú zachované. Napríklad taký sulforafan z kapusty či brokolice, ktorý sa pasterizáciou ničí, vám takto zostane k dispozícii a bude vás chrániť proti rakovine. My sme ochutnali šťavy: Jablko, Jablko a zeler, Jablko a cvikla, Jablko a mrkva, Jablko a červená kapusta. Šťavy z jablka, mrkvy a cvikly sú na našom trhu dostupné, nová a zaujímavá je kombinácia jablka s zelerom (oceníte, ak máte vysoký krvný tlak) a jablka z červenou kapustou (pite, ak máte problémy so žalúdkom). A možno vás osloví aj samotný nový šetrný spôsob ošetrenia šťavy a celkovo veľmi nápaditý a vtipný dizajn. Šťava vydrží v chlade čerstvá asi 3 týždne a predáva sa v 200 mL baleniach.

Každé ráno vložíte jednu do kabelky sebe, po jednej do školskej tašky vašim deťom a jednu do aktovky manželovi a všetci sa napijú niečoho, čo je oveľa-oveľa lepšie ako bežná ponuka automatov. A tie pasterizované, trvanlivé, krabicové džúsy a „džúsy“ vyrobené z koncentrátov dostali ďalšiu presne mierenú a tvrdú ranu na plexus

Poznámka: Pripomíname, že všetky ovocné šťavy obsahujú koncentrovaný cukor, pomerne veľa fruktózy a takmer žiadnu vlákninu, takže ani túto dvojdecovú porciu prírodných štiav neopakujte počas dňa 5-krát. Chutia všetky, ale s ohľadom na obsah cukru je podľa nás najlepšia tá kombinácia jablko a cvikla.

Viac informácií nájdete na stránke www.ugo.sk

Igor Bukovský

 
E-LINE space