Tel.: +421 2 212 999 27

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamom. Pre zobrazenie musíte mať aktivovaný JavaScript.

 

AKV - Ambulancia klinickej výživy

Home arrow Objavili sme arrow „Mliečna“ čokoláda konečne bez mlieka!
„Mliečna“ čokoláda konečne bez mlieka! Tlačiť E-mail

Image

Pre tých, ktorí trpia laktózovou intoleranciou alebo ešte vážnejším problémom alergie na kravskú bielkovinu (výrobcovia mlieka a mliečnych výrobkov sa tieto problémy sústavne snažia bagatelizovať) a ostali závislí na čokoláde, máme jeden dobrý tip...

Pre tých, ktorí trpia laktózovou intoleranciou alebo ešte vážnejším problémom alergie na kravskú bielkovinu (výrobcovia mlieka a mliečnych výrobkov sa tieto problémy súszavne snažia bagatelizovať) a ostali závislí na čokoláde, máme jeden dobrý tip: objavili sme „mliečnu“ čokoládu, ktorá neobsahuje kravské mlieko ale mlieko ryžové. Hurá! A existuje dokonca aj biela čokoláda s ryžovým mliekom.

Tieto alternatívy ocenia najmä tí, ktorí sa napriek svojim problémom nedokážu mliečnej čokolády vzdať alebo tí, ktorí si ešte stále nezvykli na čiernu čokoládu bez mlieka.

Čokolády značky BioArt, ktoré sú vyrobené s ryžovým mliekom, sú navyše bezgluténové a preto bezpečné aj pre celiatikov. (Mnohí z nich trpia súčasne laktózovou intoleranciou alebo alergiou na kravské mlieko...)

Čokolády bez kravského mlieka nájdete aj na stránke www.biologika.sk

 

Igor Bukovský

(zverejnené 4. júna 2010)

 

 

© Ambulancia klinickej výživy

www.akv.sk

02/212 999 27

 

 

 


 
E-LINE space