Tel.: +421 2 212 999 27

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamom. Pre zobrazenie musíte mať aktivovaný JavaScript.

 

AKV - Ambulancia klinickej výživy

Home arrow pre MÉDIÁ arrow Tlačové správy arrow Tlačová správa - Kniha: Hneď to bude
Tlačová správa - Kniha: Hneď to bude Tlačiť E-mail

 

Tlačová správa

o vydaní novej kuchárskej knihy MUDr. Igora Bukovského, PhD.

a spoluautora – šéfkuchára Pavla Liptáka

Bratislava, 12. novembra 2007

 

názov knihy:

Hneď to bude Smile

 

Vydavateľstvo AKV vydáva v novembri 2007 kuchársku knihu „Hneď to bude“, ktorá je určená na každodenné použitie, pretože prináša vyše 150 rýchlych receptov na zdravé a chutné jedlá. Takmer všetky recepty sa dajú stihnúť do 20 minút, čo určite privítajú ľudia žijúci pod časovým tlakom. Ideálne pre tých, ktorí nepovažujú kuchyňu za svoje životné poslanie, ale chcú žiť zdravo.

Prednosťou knihy je prehľadne štrukturovaný text s množstvom praktických rád, návodov, tipov a trikov do kuchyne.

Úvodná časť knihy „Vaša špajza“ obsahuje obrazové a textové informácie o všetkých použitých potravinách a surovinách.

Čitateľ v knihe nájde aj recepty a želania známych slovenských osobností: Milan Markovič, Tomáš Janovic, Martina Moravcová, Adela Banášová, Katarína Hasprová, Peter Nagy, Vlado Voštinár, Dado Nagy.

Súčasťou knihy sú aj zaujímavé informácie z výskumu zdravia posledných rokov a mesiacov, tie najčerstvejšie sú dokonca zo septembra 2007.

Veľkou devízou knihy je aj to, že je dielom domácich autorov, ponúka jedlá svetovej kuchyne zo surovín bežne dostupných pre slovenského čitateľa a slovenskú kuchyňu modifikuje do podoby zdravých jedál.

Termín uvedenia na trh: november 2007

Predchádzajúcich 5 kníh dr. Bukovského sa doteraz predalo na Slovensku, v Čechách a v iných krajinách v celkovom počte vyše pol milióna výtlačkov.

Knihy Návod na prežitie pre muža (vydaná v novembri 2006) sa do septembra 2007 predalo takmer 30 tisíc kusov. V roku 2007 táto úspešná kniha určená najmä pre mužov vychádza v českom jazyku a účinkovanie v nej prijali skutočne výnimoční hostia: Zdeněk Svěrák, Marek Eben, Milan Markovič, Michal Viewegh, Janek Ledecký a Roman Šebrle.

Mediálna prezentácia knihy Návod na přežití pro muže sa v Prahe za účasti Zdenka Svěráka, Milana Markoviča, Milana Lasicu, Michala Viewegha, Petra Novotného a Mgr.Tomáša Cikrta (hovorcu českého ministra zdravotníctva) uskutočnila vo štvrtok 8. novembra 2007. Fotografie z akcie nájdete v sekcii „fotografie“.

K vydaniu kuchárskej knihy „Hneď to bude“ sa pripravuje viacero autogramiád a stretnutí autorov so svojimi čitateľmi po celom Slovensku.

 

 
E-LINE space