Tel.: +421 2 212 999 27

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamom. Pre zobrazenie musíte mať aktivovaný JavaScript.

 

AKV - Ambulancia klinickej výživy

Home arrow pre MÉDIÁ arrow Tlačové správy arrow Tlačová správa - kniha "Teraz to zide"
Tlačová správa - kniha "Teraz to zide" Tlačiť E-mail

o vydaní novej knihy MUDr. Igora Bukovského, PhD.

( Bratislava, 30.január 2009)

názov knihy: Teraz to zíde – pravdy a klamstvá o chudnutí

Vydavateľstvo AKV vydáva v januári 2009 novú knihu „Teraz to zíde – pravdy a klamstvá o chudnutí“, ktorá určite pomôže všetkým ľuďom, ktorí už mesiace, roky alebo aj celý život zápasia s nadváhou a obezitou.

Súčasne s touto knihou prináša stránka www.akv.sk rozsiahly webBONUS ku knihe, ktorý obsahuje množstvo doplnkových obrazových a textových informácií. Napríklad aj originálny videospot „Liposukcia“, ktorý nájdete na http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=436

Charakteristika knihy

Kniha čítavým, vtipným a ľahko ironickým spôsobom, ale aj trpezlivo a chápavo reaguje na súčasnú záplavu diét a rôznych informácií o chudnutí a výživových doplnkoch na chudnutie. Text je rozdelený do dvoch základných línií, ktoré sa vzájomne prelínajú a dopľňajú

 • Príbehy: vás prevedú tými najdôležitejšími zákutiami ľudského tela a duše, aby ste sa lepšie zoznámili so sebou a svojou situáciou pri chudnutí. Nájdete tu Príbeh vášho: chudnutia, neúspechu, tráviaceho systému, metabolizmu, leptínu, mozgu, spánku, váženia, aj Príbeh vašich diét a svalov.
 • Pravdy a klamstvá: prinášajú komentár autora – lekára k najčastejším tvrdeniam o nadváhe, obezite a chudnutí, ktoré sa za posledné 3 roky objavili v časopisoch, na internete a v príbalových letákoch výživových doplnkov. Autor je v mnohých prípadoch až nečakane priamy a osobný. Nájdete tu Pravdy a klamstvá o: bleskových diétach, tukoch, bielkovinách, cukroch a umelých sladidlách, glykemickom indexe, výživových doplnkoch na chudnutie, raňajkách, večeri, cvičení, pitnom režime, trávení aj Pravdy a klamstvá o psychike, motivácií, pevnej vôli a detoxikácií.
  V knihe na 190 stranách nájdete pomedzi to všetko aj
 • úľavu, pochopenie a motiváciu k novému, lepšiemu životu
 • veľa praktických rád, tipov a trikov
 • dva rozsiahle, veľmi zaujímavé a podnetné rozhovory
  • s najznámejšou slovenskou výskumníčkou obezity dr. Barbarou Ukropcovou
  • so psychoterapeutkou dr. Katarínou Kúdelovou
 • úryvky zaujímavých rozhovorov s klientami priamo z autorovej Ambulancie klinickej výživy
 • zaujímavé odpovede slovenských osobností (Dušan Dušek, Michaela Čobejová, Daniela Ostatníková, Táňa Veselá, Barbara Ukropcová, Katarína Ďurovičová, Miloslav Mečíř)
 • ďalšie praktické informácie: odporúčaná literatúra, zaujímavé webstránky, praktické cviky a potraviny vhodné pri chudnutí a pod.

Prednosti knihy

 • Text je prehľadne štrukturovaný
 • Dôveryhodné a aktuálne informácie
  • autor dáva do súvislostí a protikladov
  • kniha obsahuje aj zaujímavé informácie z výskumu obezity posledných rokov a mesiacov
  • najčerstvejšie informácie z novembra 2008
 • Domáci autor – slovenské reálie
  • kniha má oproti zahraničným titulom preloženým do slovenského jazyka výhodu v tom, že autor je nielen známy zo svojich doterajších publikácií, ale vo svojich textoch vychádza z reálií, ktoré sú slovenskému čitateľovi blízke a zrozumiteľné

Kniha bola uvedená na trh 22. januára 2009

Predchádzajúcich 6 kníh dr. Bukovského sa doteraz predalo na Slovensku, v Čechách a v iných krajinách v celkovom počte vyše 600 tisíc výtlačkov.

Knihy Návod na prežitie pre muža (vydaná v novembri 2006) sa do decembra 2008 predalo viac ako 42 tisíc kusov. V roku 2007 táto úspešná kniha určená najmä pre mužov vyšla aj v českom jazyku a účinkovanie v nej prijali skutočne výnimoční hostia: Zdeněk Svěrák, Marek Eben, Milan Markovič, Michal Viewegh, Janek Ledecký a Roman Šebrle. Táto kniha získala titul „Český bestseller v kategórií nebeletria pre dospelých“.

Kuchárskej knihy Hneď to bude (vydaná v novembri 2007) sa do decembra 2008 predalo viac ako 33 tisíc kusov.

K vydaniu knihy „Teraz to zíde – pravdy a klamstvá o chudnutí“ sa pripravuje viacero autogramiád a stretnutí autora so svojimi čitateľmi po celom Slovensku.

České vydanie knihy „Teraz to zíde
– pravdy a klamstvá o chudnutí“ sa predpokladá v máji tohto roku.
Ambulancia klinickej výživy ponúka všetkým redakciám a médiám spoluprácu v oblasti výživy a zdravia aj vo forme poskytovania spoľahlivých a čerstvých informácií. Viac informácií nájdete na stránke www.akv.sk

 

 
E-LINE space