Tel.: +421 2 212 999 27

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamom. Pre zobrazenie musíte mať aktivovaný JavaScript.

 

AKV - Ambulancia klinickej výživy

Sada cvikov „A“ - „Hneď mi bude lepšie“ Tlačiť E-mail

(sponzorom vášho cvičenia v kancelárií aj doma je
“Alnatura – biopotraviny, ktoré máte poruke” – predáva dm drogerie markt)

(autori článku: Zuzana a Maroš Molnár, kondiční tréneri, 2009)
(autorka fotografií: Ivona Orešková, 2009)

 

stahovanie kladky
SŤAHOVANIE „KLADKY“
Zameranie cviku: svaly hornej časti trupu
Popis cvičenia: sed na stoličke s rukami nad hlavou. Theraband je medzi rukami a napätím gumy regulujete šírku úchopu. Počas celého pohybu smerom dole sa snažte udržať ruky v rovnakej vzdialenosti od seba. S výdychom plynulým pohybom stiahnete najprv dole ramená a následne na to s pokrčením lakťov stiahnete rukami napnutú gumu smerom k hrudníku.

 

drep
DREP
Zameranie cviku: svaly dolných končatín
Popis cvičenia: postavte sa rozkročmo s nohami na šírku ramien, ruky založte v bok. S nádychom idete dole a s výdychom sa vraciate späť. Idete dole dovtedy, dokedy dokážete udržať chrbát vystretý. Váha tela je rozložená viac na pätách.

 

pritahy v sede
PRÍŤAHY V SEDE s vysokým lakťom
Zameranie cviku: svaly rúk, hornej časti chrbta, zadnej časti ramien
Popis cvičenia: sedíte na stoličke, alebo fit lopte s vystretým chrbtom. S výdychom ťahajte lakte dozadu, počas pohybu držte lakte ohnuté v uhle 90°. Nevyťahujte ramená hore a hlavu držte v predĺžení trupu.

 

uklony trupu
ÚKLONY TRUPU
Zameranie cviku: šikmé a priečne svaly brucha
Popis cvičenia: stoj mierne rozkročný, paže sú skrčené v lakti a guma je stále napnutá. S výdychom sa ukloňte do strany, súčasne plynule vzpažte a ruku mierne pretiahnite. Při cvičení sa nepredkláňajte. Při úklone nezdvíhajte ramená.

 

tlaky v sede
TLAKY V SEDE
Zameranie cviku: svaly ramien na horných končatinách
Popis cvičenia: sed na stoličke alebo lopte, postavenie kolien a členkov je na šírku pánvy. Lakte sú pokrčené a zápästia sú na úrovni ramien. S výdychom tlačíte obidve ruky smerom hore. S nádychom vrátite ruky do pôvodnej polohy. Guma musí byť stále natiahnutá. Chrbát je vystretý a ramená nesmú byť vytiahnuté hore.

 

biceps v sede
BICEPS V SEDE
Zameranie cviku: svaly prednej strany rúk
Popis cvičenia: sed na stoličke alebo lopte, postavenie kolien a členkov je na šírku pánvy. S výdychom plynule ohnete ruky v lakťoch smerom hore. Pohyb je plynulý. Chrbát je stále vystretý a brucho je spevnené. Počas cvičenia je guma stále natiahnutá.

 

 
E-LINE space