Tel.: +421 2 212 999 27

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamom. Pre zobrazenie musíte mať aktivovaný JavaScript.

 

AKV - Ambulancia klinickej výživy

Čučoriedková polievka Tlačiť E-mail

Rozpis na 6 porcií

  • 2 šálky nízkotučného bieleho jogurtu
  • 2 šálky čerstvého pomarančového džúsu
  • 1 polievková lyžica medu
  • 1/2 čajovej lyžičky mletej škorice
  • 1 šálka zmrazených (alebo 1 a pol šálky čerstvých) neosladených čučoriedok

Postup
Mixérom rozšľaháme spolu všetky zložky, okrem čučoriedok. Spracúvame, až kým dressing nie je hladký a krémový. Nakoniec vmiešame čučoriedky, ktoré necháme celé.
Táto polievka vydrží 2 dni v uzavretej nádobe v chladničke.Ako ozdobu použijeme vetvičky čerstvej mäty a plátok pomaranča.

 

Potrebné nástroje/náradie

  • mixér a hlbšia misa na mixovanie

Čas prípravy: 5 minút

 

Poznámka kuchára
Rovnako ako studená polievka je to tiež výborný koktail. Môžete použiť aj iné druhy čerstvého ovocia a vytvoriť si vlastnú kreáciu (pozor na kreatúry!).
Takmer vždy dajte prednosť čerstvému ovociu, ale táto polievka je skutočne najlepšia, keď je pripravená z mrazených čučoriedok. Ak máte nejaké v zásobe, môžete touto jedinečnou pochúťkou prekvapiť celú rodinu.

Poznámka lekára
Viete, ktorý orgán vo vašom tele je vystavený najväčšiemu vplyvu voľných radikálov? Mozog. Ak sa chcete vyhnúť Alzheimerovej chorobe a iným degeneratívnym poškodeniam nervového systému, mali by ste vedieť aj to, čo ho najlepšie chráni. Čučoriedky, jahody, brusnice, maliny, moruše, brokolica, cesnak, špenát, marhule, pšenica, vlašské orechy, ovsené vločky. Snažte sa zjesť každý deň tmavé ovocie aspoň vtedy, keď má svoju sezónu.

 

 
E-LINE space