Tel.: +421 2 212 999 27

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamom. Pre zobrazenie musíte mať aktivovaný JavaScript.

 

AKV - Ambulancia klinickej výživy

Tráviaci systém - tajomná záhrada v našich útrobách Tlačiť E-mail

 

Tráviaci trakt“Zdravia sa nemáme u svojho Stvoriteľa len doprosovať, ale sami máme pre svoje zdravie niečo významné urobiť,” tvrdil pán Kneipp - kazateľ a reformátor spôsobu života. Aj Vy s tým súhlasíte? Mnohí z nás však dávno zistili, že cesta od správneho poznania ku správnemu konaniu je veľmi namáhavá a zložitá. Navyše, popri tejto ceste už piknikujú stovky, ba tisíce ľudí, ktorí to vzdali a každý vás volá, aby ste si prisadli a na cieľ svojej cesty zabudli. Tá cesta je taká namáhavá až sa nám zdá, že nemôže byť predsa zlé na chvíľu zastať a oddýchnuť si.

Neviem, kde sa zobrala v ľuďoch predstava, že telo je len akási pec, ktorá spáli všetko, čo do nej nahádžeme, ale rozhodne je to predstava veľmi rozšírená. Myslíme si, že máme nekonečné rezervy čeliť stresu, nesprávnej strave, alkoholu, káve, liekom a drogám. Skúste sa opýtať chorého človeka, či si myslí to isté…

Pátrajúc po príčinách ochorení, ktoré nás stíhajú, zisťujeme, že stav tráviaceho systému a hygiena čreva do veľkej miery rozhodujú o zdraví celého tela. Zjednodušene dokonca možno povedať, že ak je zdravé črevo, zdravý je aj celý človek. Ako si však to zdravé "črevo" udržať?

Prečítajte si o tráviacom systéme viac:

 
E-LINE space