Tel.: +421 2 212 999 27

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamom. Pre zobrazenie musíte mať aktivovaný JavaScript.

 

AKV - Ambulancia klinickej výživy

Home arrow Zaujímavosti arrow Overeaters Anonymous - pomoc pri PREJEDANÍ SA a bulímii
Overeaters Anonymous - pomoc pri PREJEDANÍ SA a bulímii Tlačiť E-mail

 

Ambulancia klinickej výživy (http://www.akv.sk/) víta a podporuje aktivity svojpomocných skupín OVEREATERS ANONYMOUS – OA

Trpíte prejedaním sa, nočným jedením, bulímiou? Bojujete s poruchami príjmu potravy a ste uväznení v bludnom kruhu zúfalstva? Na Slovensku už tiež existuje ruka, ktorej sa môžete chytiť - svojpomocné spoločenstvo ľudí, ktorých trápia tie isté problémy

Čo je to OA? (Overeaters Anonymous)

Je to spoločenstvo žien a mužov, ktorí sa stretávajú, aby sa podelili jeden s druhým o svoje skúsenosti, silu a nádej, aby mohli riešiť svoj spoločný problém a pomôcť tým, ktorí stále trpia, aby sa mohli uzdraviť z kompulzívneho prejedania.

Je to celosvetové, voľné združenie, ktoré sa stretáva v svojpomocných skupinách. Členovia (ak chcú) sa riadia jednoduchým programom uzdravovania, ktorý im pomáha prekonať ochorenie kompulzívnym prejedaním, bulímiu či anorexiu.

Program obsahuje ako odporúčania ohľadne stravovania, tak i pomôcky či nástroje, ktoré účinne pomáhajú proti psychickým problémom, spojeným s kompulzívnym prejedaním, bulímiou či anorexii.

Nie sme medicínskym združením a nevedú nás terapeuti, pomáhame si navzájom na základe vlastných skúseností.

Cieľ OA

Našim prvoradým cieľom je prestať jesť kompulzívne a preto privítame v našom spoločenstve a priateľskom porozumení všetkých, ktorí s nami zdieľajú náš spoločný problém.

Čo OA ponúka?

Zistili sme, že pevná vôľa, sebadôvera či psychické zdravie niekedy nestačia bojovať s našou chorobou. Zistili sme, že príčiny tejto choroby nie sú až také dôležité ako fakt, že existuje osvedčená metóda, pomocou ktorej môžeme zastaviť túto chorobu. Program OA je program pre ľudí, ktorí sa kompulzívne prejedajú alebo nadmerne hladujú. Vychádza z programu anonymných alkoholikov. Používame ich 12 krokov a tradícií, meniac slovo „alkohol" za „jedlo" a slovo „alkoholik" za „kompulzívny prejedač". Osobné príbehy uzdravujúcich sa ľudí ukázali, že tento program funguje aj pre ženy a mužov, ktorí sa prejedajú.

Ponúkame:

  • Prijatie – akceptujeme Vás takých, akí ste, akí ste boli a akí budete
  • Pochopenie – pochopenie problému, ktorému dnes čelíte, a ktorý môžete zdieľať s ostatnými v skupine
  • Komunikácia – keď sme prišli na to, že sa vieme identifikovať jeden s druhým, komunikácia je prirodzeným výsledkom nášho vzájomného pochopenia a prijatia
  • Úľava – keď sme u druhých našli prijatie a pochopenie a podelili sa s nimi, dostalo sa nám úľavy od nášho ochorenia a pomoci smerom k novej sebaakceptácii a sebapochopeniu
  • Sila – prijatie a pochopenie samého seba, praktické uplatňovanie uzdravovacieho programu dvanástich krokov, viera v silu väčšiu než my sami, podpora a spoločenstvo skupiny nám otvorili dvere k novému životu

OA preambula

Tento program pomáha miliónom ľuďom na svete zmeniť ich životy. Ponúkame nádej a povzbudenie. Odporúčame nováčikovi, aby navštívil aspoň šesť mítingov predtým, ako sa rozhodne, či je OA pre neho.

Preambula OA znie: Ľudia s problémom kompulzívneho prejedania je spoločenstvo mužov a žien, ktorí sa cez spoločnú skúsenosť, silu a nádej snažia prestať prejedať. Nie sú tu žiadne povinné poplatky alebo povinnosti. Spoločenstvo funguje na dobrovoľných príspevkoch. Neprijímame žiadne vonkajšie príspevky. Tento program nie je súčasťou žiadnej verejnej alebo súkromnej organizácie, žiadneho náboženstva alebo ideológie a nezaujíma sa o vonkajšie záležitosti. Primárnym účelom nášho programu je abstinovať od prejedania sa a odovzdávať tento odkaz uzdravovania ďalším, ktorí trpia.

Podmienky členstva

Jedinou podmienkou členstva v OA je túžba prestať sa kompulzívne prejedať. Nemáme žiadne povinné poplatky alebo členské príspevky. Sme svojpomocnou skupinou, ktoré funguje len vďaka dobrovoľným príspevkom členov.

 

kontakt: http://oaslovensko.wordpress.com/

 

 
E-LINE space