Tel.: +421 2 212 999 27

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamom. Pre zobrazenie musíte mať aktivovaný JavaScript.

 

AKV - Ambulancia klinickej výživy

Home
Cukor – najväčší strašiak zdravých zubov? Tlačiť E-mail

fotkyfoto_67264911_s.jpg„Nejedz toľko sladkostí, lebo sa ti pokazia zuby!“ Túto vetu rodičia vštepovali odmalička asi každému z nás. Je to však skutočne tak a mali sme sa cukru oblúkom vyhýbať?

Skryté cukry

Otázku vzniku tohto infekčného ochorenia skúmali vedci veľmi dlho. Zhodli sa na teórií, že zubné kazy sú spôsobené kyselinami, ktoré produkujú baktérie našej ústnej mikrobioty (Miller, 1898). Kyseliny vyslovene zub „rozleptajú“, a tým vytvoria podmienky pre vznik zubného kazu. Aby boli baktérie aktívne, prijímajú cukry, ktoré skonzumujeme. Mnohokrát ani netušíme, kde všade je cukor obsiahnutý. Nie je to len o sladkých jedlách, nájdeme ho aj v slanom pečive, jogurtoch, omáčkach, orieškoch či konzervantoch a liekoch (Schrait, Siebert, 1987).

Sú sladkosti bez cukru riešením?

Na trhu sa objavuje stále väčšie množstvo sladkých potravín, ktoré nemajú priamu spojitosť so vznikom zubného kazu, a to z dôvodu, že baktériám „nechutí“ a neprijímajú ho. Ide o umelé sladidlá (aspartám, cyklamát, acesulfám,...) a náhradné cukry (Sorbit, Xylit, Mannit). Problém však môže vzniknúť pri ich zvýšenej konzumácií, ktorá môže mať za následok hnačky a iné tráviace ťažkosti kvôli ich nízkej vstrebateľnosti v čreve. (To už ale so zubným kazom nesúvisí.)


Najhoršie potraviny a nápoje pre Vaše zuby

Stalo sa Vám, že po vypití pohára pomarančového džúsu či koly ste mali pocit „lepkavých zubov“? Zubom neškodia len kyslé produkty baktérií. Kyslé potraviny a nápoje, sú častokrát omnoho kyslejšie ako kyseliny, ktoré produkujú baktérie vo Vašich ústach. Práve oni spôsobujú rozleptanie zubov vo veľkých plochách a vznik tzv. „erózií“. V štúdiách sa ako najkyslejšie (a pre vaše zuby najškodlivejšie) preukázalo citrusové ovocie (grapefruit, pomaranč), jablko, taktiež kola či biele víno (Grippo, 1995). Zubná erózia má za následok rozsiahlu deštrukciu skloviny zubov spojenú s ich zvýšenou citlivosťou.


Kedy cukor škodí Vaším zubom najviac?

Akonáhle niečo skonzumujete, zníži sa pH a zvýši kyslosť na povrchu zubov, najmä v povlaku, čo má za následok poškodenie skloviny a „infekciu“ zubu baktériami, ktoré postupne vyvolajú zubný kaz. Sliny obsahujú látky, ktoré dokážu zneutralizovať kyseliny baktérií a tým potlačiť vznik zubného kazu. Ich účinnosť je však u každého človeka individuálna. Je preukázané, že pri vzniku zubného kazu je dôležitejšia frekvencia ako množstvo prijatého cukru (J. Dent Res.,2001). Vášmu bezchybnému úsmevu tak uškodí viac neustále popíjanie sladkých nápojov či vyjedanie lepivých karameliek medzi jedlami než sladké zahrešenie ako bodka po obede.


Je to len o zuboch?

Škodlivé baktérie produkujú nielen kyseliny, ale aj mnoho toxínov. Tie ničia nielen zuby, no i okolité sliznice, ďasná, čo vedie k ich zápalu a následne krvácaniu. Keďže zápal prebieha na obrovskej ploche, škodlivé toxíny baktérií sa dostávajú do krvného obehu a poškodzujú steny ciev. To má za následok 1,5-2x vyššiu pravdepodobnosť vzniku mozgovej príhody či infarktu (Axelsson, 2003), taktiež dýchacích ochorení, reumatoidnej artritídy či predčasného pôrodu (Mayer, 2008).
     Zvýšené riziko je u pacientov s umelou srdcovou chlopňou, kardiostimulátorom, u pacientov s transplantovanými orgánmi, cukrovkou či ochorením obličiek.


Čistý zub sa nepokazí  

Baktérie, ako hlavný činiteľ vzniku zubného kazu, sa koncentrujú na povrchu zubov v podobe zubného povlaku, ktorý si môžeme predstaviť ako „kašičku“ nalepenú na sklovine. Ak povlak pravidelne odstraňujeme, odstránime tým aj množstvo kyselinotvorných baktérií.  Preto je potrebné aspoň 2x za deň si vyčistiť zuby a medzizubné priestory. K ústnemu zdraviu dopomôže i vypláchnutie ústnej dutiny ústnou či aspoň pitnou vodou ihneď po jedle, prípadne zvýšenie množstva slín žuvaním žuvačky bez cukru. 

 

Spracovala: MUC. Viktória Greksová a Dr. Igor Bukovský

Ambulancia klinickej výživy

 
Teleráno v Markíze

logo teleranoPre veľký záujem nájdete na tomto mieste videozáznam a stručné prepisy odvysielaných informácií zo sveta výskumu v oblasti zdravia tak, ako ich Dr.Igor Bukovský prezentoval v programe televízie Markíza "Teleráno" každý štvrtok.

Čítajte ďalej
 
Nová miniencyklopédia prírodnej liečby

dr. Igor Bukovský vydal knihu s názvom „Nová miniencyklopédia prírodnej liečby“.

Čítajte ďalej
 
Skoro všetko o...

Papagáj

Toto je sekcia pre náročnejších Smile

Nájdete tu články a materiály väčšieho rozsahu zamerané monotematicky.

Príjemné čítanie!

Čítajte ďalej
 
Chudnutie s rádiom Viva

rádio Viva logood 12. mája do 30. júna 2009 ste mohli každý utorok po 21. hodine počúvať a osobne sa zapojiť do nového programu dr. Bukovského. Tu si ho môžete vypočuť v našom archíve..

Čítajte ďalej
 
kniha: Teraz to zíde

Kniha Kniha "teraz to zíde"
... reaguje na súčasnú záplavu diét, informácií o chudnutí a výživových doplnkoch na chudnutie.

Čítajte ďalej
 
kniha: Hneď to bude

kniha_01.jpgKuchárska kniha dr.Igora Bukovského a šéfkuchára Paľa Liptáka.


Slovenský bestseller: predaných vyše 30 tisíc kusov!

Photo © Jana Ardanová, 2007

Čítajte ďalej
 
Recepty AKV

tofu_praenica.jpgAKV vychádza v ústrety Vášmu záujmu o recepty, ktoré prinášajú do života nielen zdravie, ale aj nove chute, zvyky a trochu kulinárskeho dobrodružstva.
V prvej fáze Vám ponúkame výber receptov z kuchárskej knihy Hneď to bude - autorov Igora Bukovského a šéfkuchára Paľa Liptáka.
(foto © Jana Ardanová)

 

Čítajte ďalej
 
E-LINE space