Tel.: +421 2 212 999 27

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamom. Pre zobrazenie musíte mať aktivovaný JavaScript.

 

AKV - Ambulancia klinickej výživy

Home arrow Odporúčame arrow Výživové doplnky arrow Iné bioaktívne látky
Iné bioaktívne látky Tlačiť E-mail

 

AKV Vám odporúča tieto výživové doplnky - iné bioaktívne látky. Ich použitie, samozrejme, vyžaduje správne dávkovanie a časovanie. Ak potrebujete vedieť viac, môžete si priamo u nás nechať urobiť analýzu výživového záznamu alebo si dohodnúť konzultáciu a všetko prebrať s lekárom.

 

Inocell

InoCell je patentovaná zmes inozitolu, Ca2+, Mg2+ a IP6 (inozitolhexafosfátu). Ide o prírodné látky, ktoré sa pôvodne vyskytujú najmä v obaloch strukovín, obilnín a v orechoch.
Fosforylované formy inozitolu hrajú dôležitú úlohu v riadení bunkového cyklu a sú schopné naprogramovať rakovinovú bunku do štádia bunkovej smrti (apoptóza). Rakovinová bunka zanikne a nemôže sa ďalej nekontrolovane deliť.
Bolo tiež dokázané, že inozitol a IP6 podporujú účinnosť a znižujú toxicitu chemoterapie, navyše povzbudzujú regeneráciu normálnych tkanív, ktoré boli toxicitou chemoterapie zasiahnuté.
Inozitol a IP6 nevykazujú žiadne vedľajšie alebo toxické účinky. Naopak, prípravok je znášaný veľmi dobre, je selektívny a pôsobí predovšetkým na rakovinové bunky. Spektrum protinádorových účinkov je veľmi široké.
Inocell™ je výsledkom viac ako dvadsaťročnej vedeckej a výskumnej práce tímu A. K. Shamsuddina, MD, PhD, profesora patológie University of Maryland School of Medicine, v Baltimore, USA.
www.barnys.sk

Laktazan kvapky

Kraina pôvodu: Kanada
Dovozca: RS Pharma s.r.o. www.laktazan.com


Nedávno sme vám predstavili výživový doplnok Laktazan tablety a kapsule, ktorý je určený pre ľudí s laktózovou intoleranciou. Tablety a kapsule Vám pomôžu rozštiepiť mliečny cukor priamo v čreve, na trh však pribudla aj nová forma tohto preparátu, ktorý rozštiepi laktózu ešte predtým ako ju dáte do úst.
Laktazan kvapky totiž nakvapkáte priamo do mlieka, necháte v chladničke 24 hodín a za tento čas sa rozštiepi asi 70-80 % laktózy, ktorá sa v mlieku nachádza. Pokiaľ by ste po požití takto upraveného mlieka mali napriek tomu ťažkosti, môžete zvýšiť počet kvapiek na 8-10 alebo mlieko ponecháte v chladničke dlhší čas.

Laktazan kvapky fotoLaktazan tablety

Laktazan

(10 / 20 / 30 / 60 / 100 tabliet s príchuťou mäty)
Kraina pôvodu: Kanada
Dovozca: RS Pharma s.r.o. www.laktazan.com

Ak patríte k tej polovici ľudí, ktorí viac alebo menej trpia poruchami trávenia kravského mlieka a výrobkov z neho (laktózová intolerancia), okrem rastúcej ponuky bezlaktózových výrobkov máte už teraz k dispozícií aj riešenie, ktoré je flexibilnejšie, pretože pizzu vám z bezlaktózovoým syrom ešte stále nikde neurobia a smotanová omáčka na cestovinách tiež obsahuje spústu laktózy... :-)

Tabletky Laktazan sú takmer ideálnym riešením pre každého človeka, ktorý po mliečnych výrobkoch zažíva vo svojich útrobách tráviace "výtržnosti". "Takmer ideálne" píšem len preto, lebo ak patríte k tým smoliarom, ktorí majú nielen laktózovú intoleranciu, ale aj alergiu na bielkoviny kravského mlieka, tak podpora trávenia laktózy váš problém s mliekom nevyrieši. Vtedy je jediným riešením úplné vynechanie kravského mlieka a mliečnych výrobkov z jedálneho lístka. (Prečítajte si, v čom spočíva rozdiel medzi "intoleranciou" a "alergiou")

Co-enzyme Q10

výrobca Jamieson, Kanada
Najvyššia farmaceutická kvalita CoQ10. Táto látka je dôležitá v procese získavania energie v každej bunke a navyše má antioxidačnú aktivitu. Pomáha v prevencii i liečbe srdcových, nervových a onkologických ochorení, parodontózy a depresií, pôsobí proti únave a stresu, zvyšuje imunitu organizmu a fyzickú i mentálnu aktivitu. Priaznivo pôsobí pri alergiách, astme, ochoreniach dýchacích ciest, obezite a cukrovke.

Užívajte prípravky, ktoré obsahujú aspoň 30 mg koenzýmu Q10 v 1 tabletke/kapsuli.

Co-enzyme Q10

Total Energy

Total Energy

výrobca Jamieson, Kanada
Prípravok obsahuje výťažky zo sibírskeho žen-šenu, materskej kašičky včiel, peľu, koly a kanadskej horskej obilniny. Prírodný doplnok výživy účinne pôsobí na podporu vitality, zvýšenie vytrvalosti a fyzickej i mentálnej výkonnosti. Odďaľuje únavu a vyčerpanie organizmu, eleminuje stres, posilňuje finkcie imunitného systému. Je vhodný pre ľudí fyzicky, či psychicky zaťažených, ako aj oslabených a zotavujúcich sa po vyčerpávajúcom ochorení.

Obsah látok sa pohybuje na úrovni 100-175 mg. Nie je vhodný pre alergikov (obsahuje peľ a materskú kašičku).

Ginkgo Biloba

výrobca Jamieson, Kanada
Listy z najstaršieho stromu na zemi patria k dôležitým prírodným liečivám. K najvyužívanejším farmakologickým účinkom rastliny Ginkgo biloba patrí vplyv na krvný obeh – zlepšuje prekrvenie a tým výživu mozgu a končatín, povzbudzuje činnosť mozgu, posilňuje pamäť a koncentráciu.

AKV ho okrem toho odporúča aj pri závratoch, hučaní v ušiach a tiež v prevencii a liečbe ochorení srdca a ciev, ochorení pečene a obličiek, astme, zápalom, impotencii a kŕčovým žilám.

Prednosťou tohto prípravku je, že na rozdiel od lacných alternatív, obsahuje štandardizovaný extrakt len z listov a tak máte istotu, že v každej tabletke skutočne prijmete 40 mg koncentrátu biologicky účinných látok.

Ginkgo Biloba

Siberian Ginseng

Siberian Ginseng

výrobca Jamieson, Kanada
Za podstatnú vlastnosť sibírskeho žen-šena sa považuje jeho harmonizujúci účinok na nervový systém. Zvyšuje odolnosť voči stresu, odstraňuje pocit únavy a úzkosti pri dlhodobo zvýšenej fyzickej či psychickej záťaži, zlepšuje sústredenosť a vitalitu. Odporúča sa najmä počas rekonvalescencie (napr. pri chemoterapii) na posielnenie vyčerpaného organizmu a na zvýšenie fyzickej výkonnosti a vytrvalosti pri športe.

Samozrejme, zo dňa na deň sa nestane s vami nijaký zázrak, ale skúste si aspoň 2 mesiace dopriať takúto žen-šenovú kúru a môžete byť príjemne prekvapení.

1 tabletka obsahuje solídnych 650 mg vzduchom sušeného 100% čistého koreňa žen-šenu, ktorý obsahuje najviac účinných látok – eleutherozidov.

Lecithin

výrobca Jamieson, Kanada
Preparát (vyrobený zo 100% čistého sójového oleja) je prírodným zdrojom biologicky dôležitého cholínu. Pomáha znižovať hladinu cholesterolu, zabraňuje jeho usadzovaniu v artériach a chráni pred ukladaním tukov v pečeni. Podporuje očisťovanie ciev, vyživuje mozgové bunky a hrá dôležitú úlohu v prevencii neurodegeneratívnych ochorení. Príjem lecitínu sa bežne zabezpečiť stravou, ktorá obsahuje dostatok sóje sójových výropbkov, strukovín, orechov a olejnatých semien. Ak však Vaša strava nemá optimálne zloženie, poraďte sa o užívaní lecitínu s AKV Smile

Lecithin

Digestive Enzymes

Digestive Enzymes

výrobca Jamieson, Kanada
Enzýmy riadia a urýchľujú chemické reakcie v organizme. Papaín (trávenie bielkovín), bromelaín (trávenie bielkovín), lipáza (trávenie tukov), amyláza (trávenie sacharidov), laktáza (trávenie mliečneho cukru, ale nekompenzuje deficit laktázy pri laktózovej intolerancii!) a celuláza (trávenie celulózy) tvoria neoddeliteľnú súčasť zdravého zažívacieho procesu – štiepia všetky zložky prijatej potravy a umožňujú ich absorbciu v tráviacom systéme.
AKV má dobrú skúsenosť s týmto prípravkom u pacientov s ľahšími poruchami trávenia, ktoré ešte nevyžadujú použitie živočíšnych a syntetických enzýmov. Všetky aktívne enzymatické zložky prípravku sú získané z rastlín a doplnené o glukonát vápnika, ktorý neutralizuje nadbytok kyseliny chlorovodíkovej a o pepermintový a fenyklový extrakt, ktoré ukľudňujú žalúdok.

Arthrimin GS Glucosamine

výrobca Jamieson, Kanada
Glukózamín sulfát je základná látka, nevyhnutná pre metabolizmus a regeneráciu kĺbových chrupaviek. Má protizápalový účinok, podporuje tvorbu nových a regeneráciu poškodených kĺbových púzdier a väzív. Zmierňuje tým bolesti kĺbov, zlepšuje ich funkcie a chráni chrupavku pred ďalším poškodením. Urýchľuje hojenie kĺbových a svalových zranení a rekonvalescenciu, preto ho používajú aj športovci. Je dôležitým faktorom pri prevencii vývoja osteoartritídy. Odporúča sa ako antireumatikum, ktoré nedráždi žalúdok a nevyvoláva krvácanie sliznice tráviaceho systému.

Prípravok je dostupný aj vo forme tekutiny ako „Glukózamín Liquid 1500“.

Arthrimin GS Glucosamine

Arthrimin GS Glucosamine

 

Chondroitine

Arthrimin GS Glucosamine+Chondroitine

výrobca Jamieson, Kanada
Tento prípravok v sebe kombinuje účinok dvoch aktívnych zložiek.

Glukózamín sulfát je látka nevyhnutná pre metabolizmus a regeneráciu kĺbových chrupaviek. Má protizápalový účinok, podporuje tvorbu nových a regeneráciu poškodených kĺbových púzdier a väzív. Zmierňuje tým bolesti kĺbov, zlepšuje ich funkcie a chráni chrupavku pred ďalším poškodením. Urýchľuje hojenie kĺbových a svalových zranení a rekonvalescenciu, preto ho používajú aj športovci. Je dôležitým faktorom pri prevencii vývoja osteoartritídy. Odporúča sa ako antireumatikum, ktoré nedráždi žalúdok a nevyvoláva krvácanie sliznice tráviaceho systému.

Chondroitín sulfát je základný glykózaminoglykan štruktúry chrupavky, v ktorom sú kotvené vlákna kolegénu. existujú spoľahlivé údaje, že chondoritín sa v tenkom čreve vstrebáva a zvyšuje svoju koncentráciu v chrupavke. Potláča zápal a bolesť postihnutého kĺbu. Denná dávka by mala byť okolo 1000 mg.

Chondoritín sulfát sa získava zo živočíchov (hovädzia trachea, šľachy a pod.) a preto môže byť tento neprijateľný pre vegetariánov a vegánov.

Celluplex

výrobca Jamieson, Kanada
Celulitída patrí k odvekým ženským problémom a jej definitívne riešenie stále neexistuje. Nerezignujte na svoju snahu dostať celulitídu pod kontrolu! Tento komplex prírodných látok z čučoriedok, orieškov kola, ginkgo-biloba, koncentrát citrusových bioflavonoidov, hnedé morské riasy, enzýmy z ananásu a olej škoricovníka pôsobia priaznivo a synergicky na zlepšenie metabolizmu tukov a ich odbúravanie, spevnenie stien kapilár kože a zlepšenie mikrocirkulácie. Tieto účinky sú súčasťou toho všetkého (úprava stravy, fyzická aktivita a fyziatricko-kozmetické procedúry), čo môžete urobiť, aby ste bránili vzniku tukových uzlíkov, podporili mikrocirkuláciu pokožky a tým bránili postupu celulitídy.

Celluplex

Omega 3-6-9 Complex

Omega 3-6-9 Complex

výrobca Jamieson, Kanada
Určite ste už počuli o nenasýtených mastných kyselinách. Firma Jamieson ponúka na Slovensku unikátny komplex nenasýtených mastných kyselín typu omega-3, -6 a -9.

Účinok prípravku je mnohostranný – predovšetkým v prevencii kardiovaskulárnych ochorení: znižuje tlak v krvi, zlepšuje elasticitu stien artérií a stabilizuje srdcový rytmus. Priaznivo pôsobí na nervový systém a spomaľuje degenráciu nervových buniek, čím je účinnou podporou liečby Alzheimerovej choroby.

Omega-3 mastné kyseliny majú tiež protizápalový účinok a preto ich AKV v prírodnej (špeciálne potraviny) alebo doplnkovej forme (extrakty a koncentráty) využíva pri liečbe reumatických a autoimúnnych ochorení (atopický ekzém, astma, alergie a pod.) a ochorení, ktoré sa spájajú s chronickým zápalom.

Výrobok je spoľahlivý tým, že obsahuje štandardizovaných 1200 mg uvedených mastných kyselín získaných z rastlín a morských rýb. Nie je vhodný pre vegetariánov.

Bio-Alfa-Lipoic

výrobca Pharma Nord, Dánsko
Kyselina alfa-lipoová je telu vlastná látka, vysoko bioaktívny antioxidant rozpustný vo vode aj v tukoch, ktorý podporuje účinok ďalších antioxidantov (regeneruje glutathion, vitamín C a E). V ľudskom organizme zohráva veľa úloh. Okrem iného pomáha stabilizovať hladinu krvného cukru, takže je vhodná pre diabetikov, u ktorých podporuje účinok inzulínu – predovšetkým pri diabete 2. typu. Bráni rozvoju komplikácii cukrovky, ako napr. diabetická periférna polyneuropatia alebo následky nedokrvenia mozgového a srdcového tkaniva. Kyselina alfa-lipoová je dôležitá pre správnu funkciu nervovej sústavy, pôsobí ako detoxikačné činidlo a má silný účinok proti neurodegeneratívnym chorobám spojených s vyšším vekom.

Prípravok Alfa-Bio-Lipoic obsahuje 50 mg alfa-lipoovej kyseliny v jednej tablete a môžu ho užívať už aj deti od 3 rokov.

Kde pomáha: Pomáha pri diabete a jeho komplikáciach, ochoreniach centrálnej a periférnej sústavy, srdca a pečene. Ako silný antioxidant sa odporúča aj športovcom, konzumentom alkoholu a fajčiarom.

Bio-Alfa-Lipoic

Bio-CLA 1000

Bio-CLA 1000

výrobca Pharma Nord, Dánsko
Prírodná látka CLA (konjugovaná kyselina linolová) odburáva tuky takým spôsobom, že ich odplavuje do krvného riečišťa a do svalov, kde sa spaľujú. Zároveň podporuje budovanie svalovej hmoty a vytvarovanie postavy. Tento účinok sa zosilňuje aktívnym pohybom (rýchla chôdza, šport, cvičenie doma alebo vo fitnesscentre) a racionálnou úpravou stravy na chudnutie.

Prípravok Bio-CLA 1000 môže byť užitočný aj pri chudnutí, pretože pomáha blokovať ukladanie tukov a pretože sa v tele vďaka tejto látke odburávajú tuky a nie svalové tkanivo.

Kde pomáha: Pri chudnutí a znížení rizika jo-jo efektu (opätovné priberanie na váhe) po skončení diéty, pri formovaní postavy a tvorbe svalovej hmoty.

Bio-Karnitín

výrobca Pharma Nord, Dánsko
Obsahuje 250 mg L-karnitínu, ktorý je nevyhnuitný pre tvorbu bunkovej energie. Zároveň pomáha premieňať tuky, ktoré sa pri fyzickej námahe spaľujú vo svaloch na energiu. Pri zvýšenej záťaži organizmu spotreba karnitínu rastie. Čiastočne je krytá vlastnou tvorbou, ďalšie množstvo sa získava potravou. O užívaní karnitínu by ste sa mali poradiť s lekárom.


Kde pomáha: Predovšetkým pri trvale vysokých športových a fyzických aktivitách. Tým, že podporuje spaľovanie tukov, uľahčuje redukciu nadváhy. Pomáha pri chorobách srdca, osvedčil sa aj pri chronickom únavovom syndróme.

Bio-Karnitín

Bio-Quinon Q10

(Super) Bio-Quinon Q10

výrobca Pharma Nord, Dánsko
Koenzým Q10 je látka, ktorú telo potrebuje pri „výrobe energie“ v každej bunke a ktorá má navyše antioxidačný účinok. Jeho znížená koncentrácia, ktorá sa spája s pracovným preťažením, fyzickým vypätím, chorobami a vyšším vekom naše, sa prejaví únavou a stratou vitality. Tvorba koenzýmu Q10 v organizme od 20. roku života klesá a zvyšovať sa dá iba vo forme výživového doplnku.

Koenzým Q10 neutralizuje voľné radikály, ktoré pochádzajú zo znečisteného životného prostredia či nezdravého životného štýlu (fajčenie, nevyvážená strava, nadmerné opaľovanie, atď.) a ktoré poškodzujú bunky.

Ak užívate statíny (lieky na zníženie cholesterolu v krvi), poraďte sa s lekárom AKV, ako sa dá znížiť cholesterol bez liekov. Ak nič iné, tak užívajte aspoň kvalitný doplnok koenzýmu Q10 v dávke aspoň 30 mg denne: statíny totižto poškodzujú pečeň a znižujú tvorbu dôležitých látok včítane koenzýmu Q10.

Prípravky firmy Pharma Nord vo všeobecnosti vynikajú vysokou kvalitou, vstrebateľnosťou a účinnosťou koenzýmu Q10.

Kde pomáha: pomáha odstraňovať pocit únavy, zlepšuje výkonnosť pri fyzickej námahe, znižuje riziko aterosklerózy, urýchľuje rekonvalescenciu, zlepšuje plodnosť mužov (zvýšením pohyblivosti spermií), odporúča sa pri paradontóze.

Bio-Marin Plus

výrobca Pharma Nord, Dánsko
Obsahuje nenasýtené mastné kyseliny omega-3 EPA a DHA z rybieho tuku, obohatené kyselinou listovou a vitamínom B12. Účinné látky sa vstrebávajú omnoho lepšie ako v prípade rybieho tuku. Majú silné protizápalové účinky, hlavne na pokožku a kĺby. Ďalej znižujú tvorbu škodlivých triglyceridov, cholesterolu a homocysteínu.

Prípravok Bio-Marin Plus vyniká maximálnou čistotou výťažku z rybieho tuku.

Kde pomáha: Chráni srdce a kardiovaskulárny systém, znižuje hladinu cholesterolu a triglyceridov (tukov) v krvi, redukuje riziko aterosklerózy a infarktu myokardu. Má protizápalové účinky pri artritíde, akné, psoriáze. Môže byť užitočný pri menštruačných bolestiach a zvýšenej lámavosti nechtov a vlasov.

Bio-Marin Plus

 

 

 

© Ambulancia klinickej výživy

www.akv.sk

02/212 999 27

 
E-LINE space