Tel.: +421 2 212 999 27

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamom. Pre zobrazenie musíte mať aktivovaný JavaScript.

 

AKV - Ambulancia klinickej výživy

Home arrow Odporúčame arrow Výživové doplnky arrow Fytochemikálie, probiotiká a prebiotiká
Fytochemikálie, probiotiká a prebiotiká Tlačiť E-mail

 

AKV Vám odporúča tieto výživové doplnky - fytochemikálie, probiotiká a prebiotiká. Ich použitie, samozrejme, vyžaduje správne dávkovanie a časovanie. Ak potrebujete vedieť viac, môžete si priamo u nás nechať urobiť analýzu výživového záznamu alebo si dohodnúť konzultáciu a všetko prebrať s lekárom.


 Acidophilus Probiotic Complex

Acidophilus Probiotic Complex

výrobca Jamieson, Kanada
Konečne ďalšie poriadne probiotikum na Slovensku! Toto je komplex probiotických baktérií pre ochranu čriev a na podporu imunity.
 
Prečítajte si o účinku probiotických baktérií viac.
 
1 kapsula obsahuje 5 miliárd aktívnych baktérii, z toho 10% Lact.acidophilus, 50% Lact.rhamnosus, 20% Str. thermophilus, 10% Bif.longum a 10% Bif.bifidum). Pridané sú aj fruktooligosacharidy, ale tých 60 mg s tým nič moc neurobí. To si radšej dajte k probiotikám jeden banán alebo pár sliviek Smile
 
AKV odporúča užívanie probiotík s dostatočným počtom aktívnych baktérií (aspoň 4 miliardy v 1 tbl.!) preventívne každý deň a dávku je vhodné zvýšiť na niekoľkonásobok pri užívaní antibiotík, pri infekčných ochoreniach tráviaceho systému a dýchacích ciest, pri cestách do zahraničia, v treťom mesiaci tehotenstva, u starších ľudí a pod.
 
V tejto súvislosti si Vás dovoľujem upozorniť, že užívanie probiotických mliečnych výrobkov (najmä jogurtov) má málokedy reklamou proklamovaný a zákazníkom očakávaný účinok.

Psýllium

výrobca PROMIL
Psyllium je rozpustná vláknina, ktorá sa získava vyčistením obalov semien indického skorocelu. K základným charakteristikám rozpustnej vlákniny patrí

 • vo vodnom prostredí napučí a zväčší svoj objem (až 40-krát!)
 • nie je stráviteľná enzýmami ľudského organizmu a v tenkom čreve sa nevstrebáva
 • v hrubom čreve je substrátom probiotickej mikroflóry – baktérie dokážu rozpustnú vlákninu natráviť a použiť ako zdroj energie pričom vznikajú aj látky užitočné pre výživu a ochranu sliznice čreva (krátkoreťazcové mastné kyseliny a pod.)
 • viaže toxické látky a umožňuje ich rýchlejšie vylúčenie z tela

To všetko je dôvod, prečo je toto psýllium v mojej praxi úspešné u ľudí, ktorí

 • potrebujú znížiť celkový cholesterol, LDL cholesterol aj triglyceridy 
 • trpia zápchou (psýllium nie je laxatívum a nie je návykové)
 • chcú schudnúť
 • trpia na niektoré ochorenia tráviaceho systému
 • chcú podporiť detoxikáciu svojho tela.

Moja rada: užívajte ho rozmiešané vo vlažnej vode pred jedlom

 Psýllium

 Max brusnice

Max brusnice

výrobca Swiss Herbal Remedies
Už niekoľko rokov sa vie, že brusnice obsahujú látky, ktoré nielen bránia vzniku infekcii močových ciest, ale môžu tieto infekcie liečiť tak účinne ako antibiotiká. Tento prírodný antibiotický účinok zvlášť dávam do pozornosti ženám, deťom a ľuďom trpiacim na časté infekcie močových ciest.
Keďže brusnice nie sú v našich podmienkach mimoriadne rozšírené, uvítal som dostupnosť tohoto výživového doplnku. Jedna tableta obsahuje účinné látky ekvivalentu 7,5 g čerstvých brusníc. Ak sa chcete poradiť, kontaktujte nás.

Natural HRT

výrobca Swiss Herbal Remedies
Hormonálna substitučná terapia syntetickými hormónmi zvyšuje riziko vzniku rakoviny, infarktu a mozgovej porážky. Rastliny obsahujú fytoestrogény kategórie izoflavónov, ktoré majú pozitívny účinok na prejavy vyplývajúce z poklesu estrogénu v organizme počas nástupu menopauzy, ale bez známych rizikových vedľajších účinkov. Tento rastlinný prípravok môžete použiť v prípade

 1. neznášanlivosti
 2. odmietnutia alebo 
 3. kontraindikácie syntetickej hormonálnej liečby.

O používaní doplnku "HRT" firmy SWISS a úprave stravy v menopazue sa poraďte s nami.

 Natural HRT

 Estrovone

Estrovone

výrobca Swiss Herbal Remedies
Liečba príznakov menopauzy syntetickými hormónmi je riziková. Sója a iné rastliny obsahujú izoflavóny s miernym estrogénovým účinkom a bez známych rizík. Estrovone obsahuje výťažok zo sóje a červenej ďateliny a môžete ho využiť najmä na:

 1. potlačenie návalov tepla, potenia a búšenia srdca
 2. prevenciu niektorých druhov rakovín
 3. prevenciu aterosklerózy
 4. prevenciu osteoporózy.

Oproti prípravku HRT je účinok "Estrovone" miernejší a možno ho používať aj v prípade kontraindikácie syntetických hormónov. O používaní tohoto doplnku a úprave stravy v menopazue sa poraďte u nás.

Laktobacily "5"

výrobca Swiss Herbal Remedies
Začínate užívať antibiotiká?
Máte problémy s hnačkami?
Trpíte Croihnovou chorobou alebo iným zápalovým  ochorením čreva?
Ste tehotná, či onedlho budete rodiť?
Chcete zlepšiť svoju imunitu?
Potrebujete probiotiká!
Prípravok "Laktobacily 5" obsahuje v 1 tablete najmenej 6 miliárd baktérii schopných osídliť sliznicu tráviaceho systému a vyvolať celú sériu priaznivých účinkov na Váš organizmus. Poraďte sa  s nami o najlepšom užívaní probiotík.

 Laktobacily

 Psýllium

Psýllium

výrobca Dr.Popov
Psyllium je prírodná, nenávyková rozpustná vláknina, ktorá sa získava vyčistením obalov semien indického skorocelu. K základným charakteristikám rozpustnej vlákniny patrí

 • vo vodnom prostredí napučí a zväčší svoj objem (až 40-krát!)
 • nie je stráviteľná enzýmami ľudského organizmu a v tenkom čreve sa nevstrebáva
 • v hrubom čreve je substrátom probiotickej mikroflóry – baktérie dokážu rozpustnú vlákninu natráviť a použiť ako zdroj energie pričom vznikajú aj látky užitočné pre výživu a ochranu sliznice čreva (krátkoreťazcové mastné kyseliny a pod.)
 • viaže toxické látky a umožňuje ich rýchlejšie vylúčenie z tela
  To všetko je dôvod, prečo je psýllium v mojej praxi úspešné u ľudí, ktorí
 • potrebujú znížiť celkový cholesterol, LDL cholesterol aj triglyceridy
 • trpia zápchou (psýllium nie je laxatívum a nie je návykové)
 • chcú schudnúť
 • trpia na niektoré ochorenia tráviaceho systému
 • chcú podporiť detoxikáciu svojho tela

Užíva sa rozmiešané vo vlažnej vode pred jedlom.
Firma dr.Popov dováža psýllium z Indie v najvyššej dostupnej kvalite a je prvým vývozcom psýllia z Českej republiky do štátov EU. (Z propagačných materiálov firmy.)

Bio-Biloba

výrobca Pharma Nord, Dánsko
Toto je výživový doplnok, ktorý – ako jeden z mála tých, ktoré poznáte z reklamy – obsahuje štandardizovaný extrakt z listov stromu gingko dvojlaločné. Účinné látky (flavónové glykozidy a terpénové laktóny) rozširujú krvné kapiláry, podporujú krvný obeh v celom tele (aj v periférnych častiach tela ako sú prsty na rukách a nohách) a majú blahodárne účinky predovšetkým v mozgovom tkanive.
 
Extrakt z Ginkgo Biloby zabraňuje zvýšenému tvorbe krvných zrazenín ätrombov) a ich usadzovaniu na stenách ciev, čo je jednou z príčin zhoršeného prekrvenia tkanív. Zabezpečuje prívod kyslíka a výživných látok do tkanív ľudského organizmu a chráni ich pred škodlivými účinkami voľných radikálov.
 
Kde pomáha: Podporuje krvný obeh v tele, hlavne v jeho periférnych častiach a v mozgu. Zlepšuje pamäť a schopnosť sústrediť sa (u starších osôb, u študentov a manažérov), redukuje hučanie v ušiach, závraty a bolesti hlavy, pomáha pri pocite studených rúk a nôh, pôsobí proti bolestiam v lýtkach, pri chôdzi, zlepšuje prekrvenia končatín a očných sietnic u diabetikov. Má vynikajúce účinky u pacientov po mozgovej príhode.

 Bio-Biloba

 Bio-Cesnak

Bio-Cesnak

výrobca Pharma Nord, Dánsko
Ja viem, je lepšie jesť cesnak v prirodzenej podobe, ale niekedy sú situácie, keď to proste nie je možné alebo sa ho nedá zjesť tak veľa Smile
 
Tieto tablety obsahujú vysoko koncentrovaný sušený cesnakový prášokktorý obsahuje účinné látky proti infekcii, ateroskleróze, vysokému krvnému tlaku a pod. Cesnak stimuluje v ľudskom tele niekoľko obranných mechanizmov, čo robí z neho spoľahlivého bojovníka proti chorobám, predovšetkým infekčného pôvodu (infekcie horných dýchacích ciest, infekcie močových ciest, kvasinkové infekcie, kožné infekcie, atď.) Užívanie cesnaku sa spája aj s nižším rizikom výskytu Helicobacter pylori v žalúdku.
 
Tabletka Bio-Cesnak sa rozpúšťa až v tenkom čreve (enterosolventná forma), a tým nezanecháva nepríjemný zápach ako po konzumácii čerstvého cesnaku. tak ju nehryzte Smile

Cesnak je aj súčasťou detoxikačnej kúry AKV.
 
Kde pomáha: Pomáha znižovať celkový cholesterol a krvný tlak, zlepšuje cirkuláciu krvi a posilňuje celkovú imunitu, najmä proti infekčným ochoreniam, ale cesnak odporúčame aj ľuďom, ktorí sa liečia na rakovinu.

Bio-Laktoflóra

výrobca Pharma Nord, Dánsko
Obsahuje bioaktívne baktérie, ktoré pomáhajú vytvoriť a udržiavajú optimálnu črevnú mikroflóru v zažívacom trakte. Pôsobí výrazne probioticky. Vďaka unikátnemu spôsobu výroby sa lyofilizované kmene Lactobacilus acidofilus a Bifidobacterium lactis nezničia v kyslom prostredí žalúdka, ale aktivujú sa až v hornej časti črevného traktu.
 
Jedna kapsula prípravku Bio-Laktoflóra obsahuje 4 miliardy zárodočných mliečnych baktérií. Navyše sa prípravok uchováva pri izbovej teplote a je preto výhodný aj pri cestovaní.
 
Kde pomáha: Zabezpečí správny priebeh trávenia, odstraňuje zápchu a nadúvanie. Chrámi pred zažívacími ťažkosťami spôsobenými nevyváženosťou stravy, infekciami, alebo vyčerpaním. Revitalizuje črevnú mikroflóru počas užívania a po užívaní antibiotík. Pomáha pri kvasinkových a plesňových ochoreniach a posilňuje imunitu.

 Bio-Laktoflóra

 Bio-Pycnogenol

Bio-Pycnogenol

výrobca Pharma Nord, Dánsko
S postupujúcim vekom, ale aj vďaka vonkajším vplyvom, ako je znečistené ovzdušie, slnečné žiarenie a tabakový dym, stráca naša pleť elasticitu, pretože v nej ubúda bielkovina kolagén a elastín. Kozmetické prostriedky pôsobia predovšetkým zvonka, zatiaľ čo Pycnogenol (patentovaný extrakt z kôry francúzskej stredomorskej borovice Pinus maritima obsahujúci bioaktívne látky – flavonoidy) podporuje tvorbu kolagénu a elestínu a tým pleti poskytuje podstatu jej mladistvého vzhľadu zvnútra. Navyše ju chráni proti voľným radikálom, podporuje účinky vitamínu C na tvorbu kolagénu a zvyšuje efekt pre pleť významného vitamínu E.
 
Prípravok Bio-Pycnogenol podporuje udržanie pružnosti pleti predovšetkým podporou tvorby kolagénu a elastínu.
 
Kde pomáha: Pomáha chrániť pleť pred tvorbou vrások a dodáva jej pevnosť a pružnosť. Zvyšuje obranyschopnosť a podporuje odolnosť voči stresu. Vhodný pre zlepšenie chronickej žilovej insuficiencie (opuchy dolných končatín a vredy predkolenia).

 

© Ambulancia klinickej výživy

www.akv.sk

02/212 999 27

 
E-LINE space