Tel.: +421 2 212 999 27

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamom. Pre zobrazenie musíte mať aktivovaný JavaScript.

 

AKV - Ambulancia klinickej výživy

Multi Tlačiť E-mail

 

AKV Vám odporúča tieto výživové doplnky - multi. Ich použitie, samozrejme, vyžaduje správne dávkovanie a časovanie. Ak potrebujete vedieť viac, môžete si priamo u nás nechať urobiť analýzu výživového záznamu alebo si dohodnúť konzultáciu a všetko prebrať s lekárom.

Biologics

výrobca Jamieson, Kanada
Tento výživový komplex je určený pre organizmus žien v klimaktériu a po prechode. Obsahuje viac ako 30 druhov biologicky aktívnych látok, najdôležitejších vitamínov a minerálov. Tieto zložky potrebuje vaše telo na fyziologické procesy: podporuje normálnu činnosť srdca, krvného obehu a nervovej sústavy, pomáha odstraňovať stres, únavu a psychickú nerovnováhu, priaznivo pôsobí aj na rast nechtov a vlasov. Zložky Biologics navyše prispievajú k aktívnemu potláčaniu nepríjemných prejavov sprevádzajúcich toto obdobie života. 

 Biologics

 Stressease

Stressease

výrobca Jamieson, Kanada
Toto je výborná kombinácia 8 vitamínov skupiny B, vitamínu C, E a minerálov (vápnik, horčík, zinok) a rastlinných biologicky aktívnych látok (hesperidín, bioflavonoidy, extrakty zo šípok, lucerny, boráka, žeruchy, morských rias, petržlenu, slnačnicového oleja a i.). Dôležitá je pre správnu funkciu nervového systému a svalových buniek. Zvyšuje odolnosť proti stresu (pri strese je telo o ne ochodobňované), únave, vyčerpanosti, nervozite, úzkosti a depresii. Zlepšuje psychickú pohodu, výkonnosť a energiu. Prospieva tiež zdraviu pečene, ďasien, pokožky, vlasov a nechtov. AKV má s týmto výrobkom výborné skúsenosti u mentálne preťažených a pod psychickým tlakom pracujúcich ľudí.

NT-OX

výrobca Jamieson, Kanada
Čo sa týka počtu zložiek, ide o najkompletnejší antioxidačný prípravok. Vitamíny A, C, E, beta-karotén, selén, L-glutation, lykopén, luteín, extrakt zo semien hrozna a zeleného čaju zvyšujú ochranu organizmu pred poškodením voľnými radikálmi, pred aterosklerózou a jej dôsledkami a pred rakovinou.
 
Účinné zložky tohto prípravku tiež spomaľujú proces starnutia a majú priaznivý vplyv na zrak a funkciu prostaty.
 
Odporúčame – najmä, ak Vaša strava neobsahuje tieto dôležité látky v dostatočnom množstve – v rámci prevencie u manažérov, športovcov a ľudí s onkologickými ochoreniami v rodinnej anamnéze.

 NT-OX

 Smart

Smart

výrobca Jamieson, Kanada
Mozog je orgán, ktorý patrí k najnamáhanejším v tele: predstavuje len 8% celkovej hmotnosti tela, ale má 10-30% energetickej spotreby celého organizmu počas dňa. Prípravok Smart obsahuje pre mozog dôležité látky: serín, cholín (sú súčasťou bunkových membrán a z cholínu vzniká veľmi dôležitá signálna molekula acetycholín – sú získané zo sójového lecitínu) a DHA (omega-3 mastná kyselina). Tieto látky podporujú normálne funkcie mozgu (proces prenosu impulzov v nervových vláknach) a štruktúru nervových buniek. Ich deficit oslabuje pozornosť, pamäťové a poznávacie funkcie a schopnosť koncentrácie, najmä pri veľkej mentálnej záťaži a s rastúcim vekom.
 
Presvedčte sa, či má Vaša strava optimálne zloženie.

Children’s Multi Vitamins

výrobca Jamieson, Kanada
Detský multivitamín obsahuje 10 najdôležitejších vitamínov (A, D, E, B1, B2, B6, B12, pantoténovú kyselinu, niacín a z ovocia získaný vitamín C) plus železo. Tieto výživové zložky sú nevyhnutné pre správny fyzický i duševný vývoj mladého organizmu. Vitamín A je dôležitý pre zdravý zrak, tvorbu bielkovín a posilnenie imunity, vitamíny skupiny B sa zúčastňujú na metabolizme sacharidov, bielkovín a tukov a priaznivo pôsobia na nervový systém. Vhodný pre deti od 2 – 12 rokov.
 
AKV odporúča tento multivitamín pre deti svojich pacientov, pretože má komplexné zloženie a primerané dávky účinných zložiek. Obsahuje 5000 m.j. vitamínu A, takže dieťa by nemalo užívať iný doplnok s obsahom vitamínu A. Skontrolujte zloženie doplnkov, ktoré užíva Vaše dieťa.
 
Aj Vášmu dieťaťa môžeme urobiť analýzu zloženia stravy, aby ste mali istotu, že Vaše dieťa prijíma všetky potrebné látky v dostatočnom množstve.

 Children’s Multi Vitamins

 Pre-Natal

Pre-Natal

výrobca Jamieson, Kanada
Najkompletnejší preparát s dôležitými vitálnymi živinami pre tehotné a dojčiace ženy. Ich zvýšenú potrebu týchto látok dopĺňa v optimálnom pomere a v ľahko stráviteľnej forme. Pomáha zvládať obdobie tehotenstva v lepšom fyzickom i psychickom stave a znižuje riziko možných porúch vývinu dieťaťa. Zvyšuje celkovú imunitu organizmu, zrýchľuje popôrodné zotavenie a tvorbu materského mlieka. Obsahuje 13 vitamínov, 8 minerálov v chelátovej forme a 13 ďalších biologicky aktívnych rastlinných látok. Dávky sú zostavené tak, aby pokryli celodennú spotrebu tehotnej ženy, takže ďalšie doplnky nie sú potrebné a môžu byť aj nebezpečné) napr. vitamín A).
 
Príďte sa s lekárom AKV poradiť o Vašom Bezpečnom tehotenstve a dojčení.

Power for Men

výrobca Jamieson, Kanada
Ak ste muž, ktorý je fyzicky aj mentálne aktívny, vyťažený a nestará sa veľmi o to, aby jeho strava obsahovala všetko, čo má, môžete čo-to urobiť týmto prípravkom. Je to kompletná zmes vitamínov, minerálov a niekoľkých biologicky aktívnych rastlinných látok, ktoré Vám poskytnú čiastočnú kompenzáciu toho, čo Vám v strave chýba. A to ide pri tom o jeden z najlepších výživových doplnkov, aké poznám. Napríklad aj preto, že sa užíva trikrát denne, čo síce môže takého „zaneprázdneného muža“ obťažovať, ale na druhej strane sa tieto učinné látky dostávajú telu priebežne počas dňa.
 
Power for Men obsahuje 12 vitamínov a 7 minerálov v zmysluplných a funkčných dávkach a k tomu výťažky zo 14 rastlín a čisto rastlinné tráviace enzýmy na zlepšenie funkcií tráviaceho systému (Prípravok nie je riešením klinických problémov.)
 
Ak už Vám je jedno, čo jete, tak si doprajte aspoň trochu kompenzácie Smile

 Power for Men

 Bio-Selén + Zinok

Bio-Selén + Zinok

výrobca Pharma Nord, Dánsko
Toto užívam už niekoľko rokov takmer každý deň. Selén a zinok je dificitný v strave viac ako 90% klientov AKV a ani ja si nerobím ilúzie Smile
 
Selén je stopový prvok, ktorý pôsobí ako silný antioxidant. Chráni telesné bunky a tkanivá pred ničivými účinkami voľných radikálov. Nedostatok selénu v pôde a tým aj v strave, zvyšuje riziko celého radu civilizačných ochorení.
 
Bio-Selén + zinok je účinným protizápalovým a antioxidačným komplexom. Selén, oraganicky viazaný na kvasinky, zaručuje vysokú vstrebateľnosť a biologickú účinnosť v organizme. Protizápalové a antioxidačné účinky selénu okrem zinku potencuje aj vitamín A, C, E a B6.
 
Ak sa rozhodnete užívať tento doplnok, mali by ste skontrolovať obsah vitamínu E a A v iných doplnkoch, ak ešte nejaké užívate. Prečítajte si, ako si správne vybrať multivitamínový doplnok.
 
Kde pomáha: Znižuje riziko aterosklerózy, infarktu, ale aj pankreatitídy. Zvyšuje celkovú imunitu. Je užitočný pri zápaloch, bolestiach kĺbov, zvýšenej lámavosti vlasov a nechtov, problematickej pleti, psoriáze a ekzéme.  Podporuje plodnosť mužov (zlepšuje pohyblivosť spermií).

Bio-Línia

výrobca Pharma Nord, Dánsko
Jasné! Neexistuje žiadny! zázračný prostriedok na chudnutie. tento doplnok výživy však obsahuje vyváženú kombináciu štyroch bioaktívnych látok, ktoré môžu podporiť proces chudnutia a následné udržanie hmotnosti. Organicky viazaný chróm u zhruba 40% ľudí s vychýlenou hmotnosťou optimalizuje hladinu cukru v krvi a tak predchádza pocitu hladu a neodolateľnej chuti na sladké. Výťažok z rastliny Garcinia cambogia potláča chuť do jedla a zabraňuje ukladaniu tukov v tele. Karnitín pomáha spaľovať tuky a koenzým Q10 zrýchľuje metabolizmus a tak zohráva dôležitú úlohu pri využití energie zo živín v bunkách.
 
Nepočítajte však s tým, že bez vašej motivácie a dôležitých opatrení v stravovaní a spôsobe života, budete chudnúť Smile Príďte sa poradiť, ako to všetko urobiť úspešne.
 
Kde pomáha: Ako súčasť opatrení na redukciu telesnej hmotnosti a celkovú revitalizáciu.

 Bio-Línia

 Bio-Multi

Bio-Multi

výrobca Pharma Nord, Dánsko
Predstavuje vysoko vstrebateľný bioaktívny komplex 19 nevyhnutných vitamínov a minerálov, ktorý zaistí telu prinajmenšom dennú odporúčanú dávku týchto pre zdravie a život dôležitých látok. Okrem oxidantov a základných minerálov (jód, vápnik, zinok, selén, železo a horčík) obsahuje ešte vitamíny a kyselinu listovú v dávke odporúčanej ženám pred otehotnením a počas tehotenstva. Všeobecne tieto látky redukujú riziko vzniku civilizačných chorôb a posilňujú imunitu.
 
Kde pomáha: V priebehu roka zvyšuje celkovú odolnosť proti väčšine zápalov a infekcií. Môže znížiť predovšetkým riziko rakoviny čriev, divertikulózy a šedého zákalu oka. Odporúčame ho aj tehotným ženám na zníženie rizika vzniku vývojových vrodených porúch plodu. Obmedzuje tvorbu nebezpečného homocysteínu v krvi, zodpovedného za zvýšené riziko srdcového infarktu.

BION 3

výrobca MERCK
Tento komplex 13 vitamínov, 13 minerálov a probiotických baktérii odporúčame zaneprázdneným ľuďom, ktorí potrebujú doplniť svoju výživu o dôležité látky a chcú to urobiť jednoducho. Niektoré vitamíny a minerály sú obsiahnuté na úrovni odporúčanej dennej dávky. Výhodou je, že tablety (napriek obsahu probiotických baktérii) nemusia ostať v chladničke.
Ak raňajkujete, užívajte ich po raňajkách.
Ak neraňajkujete, naučte sa raňajkovať Smile

 BION 3
 

© Ambulancia klinickej výživy

www.akv.sk

02/212 999 27

 
E-LINE space