Tel.: +421 2 212 999 27

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamom. Pre zobrazenie musíte mať aktivovaný JavaScript.

 

AKV - Ambulancia klinickej výživy

Minerály Tlačiť E-mail

 

AKV Vám odporúča tieto výživové doplnky - minerály. Ich použitie, samozrejme, vyžaduje správne dávkovanie a časovanie. Ak potrebujete vedieť viac, môžete si priamo u nás nechať urobiť analýzu výživového záznamu alebo si dohodnúť konzultáciu a všetko prebrať s lekárom.

 

 Iron Timed release

Iron Timed release

výrobca Jamieson, Kanada
Železo hrá v organizme dôležité funkcie. K tým najdôležitejším patria: prenos kyslíka v krvi a svaloch, dýchanie buniek, podpora funkcií nervového systému a podpora imunity. Prípravok obsahuje prírodnú formu glukonátu železa (vhodné aj pre vegetariánov), ktorý je dobre vstrebateľný a vyrobený špeciálnou metódou, ktorá umožňuje postupné uvoľňovanie atomárneho železa a jeho následné vstrebávanie.
 
Dávkovanie železa by mal stanoviť lekár a bez konzultácie s lekárom nie je dlhodobé užívanie železa bezpečné. Neužívajte s týmto prípravkom iné doplnky, ktoré obsahujú železo. (Skontrolujte si zloženie všetkých doplnkov, ktoré užívate.)

Multi Minerals Chelated

výrobca Jamieson, Kanada
Súbor najdôležitejších minerálov v chelatovej forme (majú lepšiu vstrebateľnosť a tým aj vyššiu účinnosť). Zastúpené sú v ňom vápnik, draslík, horčík, železo, meď, zinok, jód a jódové proteíny. Minerálne látky sú nevyhnutnou súčasťou telesných tekutín. Zúčastňujú sa mnohých chemických reakcii, zabezpečujú fyziologické funkcie organizmu, napomáhajú rastu a udržovaniu pevných kostí a zvyšujú celkovú výkonnosť a kondíciu.
 
Overte si, či Vaša strava obsahuje všetky potrebné minerály v dostatočnom množstve a poraďte sa o úprave stravy, prípadne užívaní výživových doplnkov v AKV.

 Multi Minerals Chelated

 Calcium, Magnesium plus Vitamín D

Calcium, Magnesium plus Vitamín D

výrobca Jamieson, Kanada
Optimálna kombinácia troch dôležitých látok, ktoré často v analýze výživového záznamu vykazujú u pacientov AKV deficit. Vápnik, horčík a vitamín D sú potrebné pre zdravý rast organizmu, kostí a zubov, pomáhajú uidržiavať pravidelný rytmus srdca, zlepšujú činnosť svalov, nervového systému, vylučovania a trávenia. Tieto 3 látky tiež účinnre podporujú imunitu a chránia naše bunky pred rakovinou, preto z nich majú úžitok aj ľudia pracujúci pod veľkým psychickým tlakom, športovci, vyššie vekové kategórie a ľudia pri rekonvalescencii.
 
AKV Vám môže urobiť analýzu zloženia Vašej stravy, aby ste vedeli, či prijímate dostatok týchto látok a navrhnúť Vám ich doplnenie predovšetkým stravou.

Bio-Kalcium+D3
Bio-Kalcium+D3+K

výrobca Pharma Nord, Dánsko
Vápnik (kalcium) je veľmi dôležitý minerál nevyhnutný pre stavbu kostného tkaniva a zubov, činnosť svalov, srdca, nervových buniek. Dôsledkom postupného úbytku vápnika z tela je osteoporóza (rednutie kostí) a jej obávané komplikácie. O zdravé kosti sa však treba starať už v mladosti! Je neskoro začať na kosti myslieť až vtedy, keď sa prihlásia prvé problémy. Dostatočný príjem vápnika, vitamínu D a K, horčíka, bóru a, samozrejme, dostatočná fyzická aktivita – to sú nevyhnutné podmienky zdravých kostí. Urobte všetko, aby Vaše deti mali zdravé kosti už teraz! Naozaj k tomu nepotrebujú mliečne výrobky a čokoládu z reklamy Smile
 
Kombinácia vápnika a vitamínu D znižuje riziko pádu a zlomenín u osôb vyššieho veku. Prípravky Bio-Kalcium+D3 a Bio-Kalcium+D3+K majú zloženie, ktoré zabezpečuje výbornú vstrebateľnosť a účinnosť.
 
Kde pomáha: kompenzácia deficitu vápnika v strave (počas rastu, tehotenstva, dojčenia, pri fyzickej aktivite, u detí – určíte je toto lepšia cesta ako Danonino, mliečne čokolády s „pohárom plným mlieka“ a ostatné reklamné „zdravoty“), prevencia a podporná liečba osteoporózy.

 Bio-Kalcium+D3

 Bio-Magnézium

Bio-Magnézium

výrobca Pharma Nord, Dánsko
Dôležitosť horčíka (magnézium) pre naše zdravie spočíva v tom, že je súčasťou viac ako 300 enzymatických systémov, z ktorých niektoré sú nevyhnutné pre základné životné funkcie. Nedostatok magnézia môže prispievať k vzniku ischemickej choroby srdca, poruchám srdcového rytmu, ateroskleróze, chronickému únavovému syndrómu, mentálnym poruchám, preeklampsii v tehotenstve, iónovej nerovnováhy a kŕčom.
 
Horčík patrí podľa analýzy výživového záznamu v AKV u mnohých ľudí k tým najčastejším deficitným zložkám potravy. Preto na prvom mieste odporúčame také opatrenia, ktoré povedú k zvýšenému príjmu horčíka v potravinách. Na prechodné obdobie, prípadne u preťažených a starších ľudí, je horčík vo forme doplnku však nevyhnutný. Dôležitý je predovšekým pre ľudí, ktorí užívajú diuretiká a pre tých, ktorí pravidelne konzumujú väčšie množstvá alkoholu.
 
Kde pomáha: Pri poruchách srdcovej činnosti, ateroskleróze, únave, depresiách, náchylnosti na kŕče a migréne.

 

© Ambulancia klinickej výživy

www.akv.sk

02/212 999 27

 
E-LINE space