Tel.: +421 2 212 999 27

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamom. Pre zobrazenie musíte mať aktivovaný JavaScript.

 

AKV - Ambulancia klinickej výživy

Vitamíny Tlačiť E-mail

 

AKV Vám odporúča tieto výživové doplnky - vitamíny. Ich použitie, samozrejme, vyžaduje správne dávkovanie a časovanie. Ak potrebujete vedieť viac, môžete si priamo u nás nechať urobiť analýzu výživového záznamu alebo si dohodnúť konzultáciu a všetko prebrať s lekárom.

 

Niaplex 95 (Niacin Inositol Complex)

výrobca Jamieson, Kanada
Niacín patrí do komplexu vitamínov B (je to vitamín B3). Zúčastňuje sa na množstve metabolických pochodov: je súčasť viac ako 5O rôznych chemických reakcií, ktoré prebiehajú v každej bunke. Hrá významnú úlohu v procese získavania energie v bunkových mitochondriách, pri regulácii koncentrácie cukru v krvi, v činnosti nervového systému, je súčasťou antioxidačných a detoxikačných biologických systémov, Tento výživový doplnok úspešne využívame v AKV na znižovanie celkového cholesterolu, LDL cholesterolu a zvyšovanie HDL, pretože obsahuje inozitol, ktorý zabraňuje vzniku rôznych cievnych reakcii, ktoré inak megadávky niacínu môžu vyvolávať (návaly krvi do hlavy, začervenanie a pod.).
 
Dávkovanie niacínu musí určiť lekár. Pred užívaním niacínu je potrebné vykonať krvné testy a počas užívania sledovať pečeňové funkcie . 

 Niaplex 95 (Niacin Inositol Complex)

 Vitamín A+D

Vitamín A+D

výrobca Jamieson, Kanada
Vitamín A priaznivo ovplyvňuje zrakové funkcie, odolnosť slizníc a celkovú imunitu, podporuje hojenie rán, reguluje činnosť buniek a má mnoho incýh dôležitých funkcii. Vitamín D podporuje využitie vápnika v organizme, reguluje funkcie buniek, podporuje imunitu a podľa najnovších informácií vitamín D dokonca chráni pred niektorými druhmi rakoviny (hrubé črevo, konečník, prostata, pankreas...). Vitamín D a vitamín A sa odporúča užívať v jesenných zimných mesiacoch, najmä u starších ľudí a tiež ľuďom so sklonom k častým infekciám, v období puberty a laktácie. Nie je však bezpečné kombinovať tento prípravok s iným, ktorý tiež obsahuje vitamín A!
 
(Skontrolujte si zloženia všetkých doplnkov, ktoré užívate.)
 
Tento doplnok sa získava z pečene morských rýb (z halibuta), takže nie je vhodný pre vegetariánov.

 


  
 

 

 

 

© Ambulancia klinickej výživy

www.akv.sk

02/212 999 27

 
E-LINE space