Tel.: +421 2 212 999 27

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamom. Pre zobrazenie musíte mať aktivovaný JavaScript.

 

AKV - Ambulancia klinickej výživy

migréNIE® ...vieme Vám pomôcť s migrénou Tlačiť E-mail

 

Bolesť hlavy (odborne nazývaná cefalalgia) určte patrí medzi najčastejšie zdravotné problémy. Poznáte ju, však? Môže mať množstvo príčin. Niektoré sú prechodné, niektoré trvalé a vážne - podľa toho sa bolesť hlavy aj prejavuje. Existujú dve základné skupiny bolesti hlavy: 1) tzv. tenzné bolesti, ktoré sa vyskytujú v súvislosti so zvýšeným napätím (tenzie) svalov tváre, krku a hlavy a 2) bolesti hlavy vyvolané poruchami regulácie krvného obehu. Do druhej skupiny patrí aj migréna – naša dnešná téma.

Príčinou migrény je porucha regulácie napätia cievnej steny: striedanie rozšírenia a zúženia cievy vyvolá dráždenie nervov v cievnej stene a bolesť sa prenáša do kôrových oblastí mozgu. Migréna postihuje asi 15 až 20% mužov a 25 až 30% žien. Príčinou porúch regulácie môže byť skrytá potravinová alebo iná alergia, precitlivelosť na určitú chemickú látku, fajčenie, hormonálne poruchy (bolesti hlavy adolescentov i žien v období prechodu). Aj dedičnosť hrá svoju úlohu, ale nie fatálnu.. Migréna sa môže u niekoho objaviť už v detstve a trvať celý život, iný dostane za celý život 1-2 záchvaty. Presný mechanizmus vzniku migrénovej bolesti nie je známy a preto je aj liečba často komplikovaná a zameriava sa prevažne na potlačenie bolesti, čo je paradoxne často príčinou postupného zhoršenia stavu.

Môže výživa nejako ovplyvniť vznik a priebeh migrény? Samozrejme.

Súčasťou nášho programu migréNIE® je

  • dôkladná anamnéza Vášho problému
  • analýza výživového záznamu
  • návrh na prípadné ďalšie vyšetrenia
  • individuálne odporúčania na úpravu stravy
  • návrh alternatívnych spôsobov prevencie a liečby

Nemôžeme Vám garantovať, že Vás zbavíme Vašej migrény. Urobíme však pre Vás všetko, aby Vám bolo lepšie! Ak je takáto ponuka dôveryhodná, kontaktujte AKV a dohodnite si svoj termín

 

 

© Ambulancia klinickej výživy

www.akv.sk

02/212 999 27

 
E-LINE space